KONST / Litografier / Färglitografi 10251089
nr 1025 1089
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), HC-upplaga, signerad, motivet: 49x63
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 mars 2016
kl 18:55:29
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
250 kr
14 mar
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman